top of page
  • Obrázek autoraRadek Mohelník

Výsledky okresních přeborů mládeže 2021/2022 - Kategorie U13 a U17

V neděli se konala druhá část okresních přeborů. Na řadu tentokrát přišly kategorie U13 a U17. Dobrou zprávou bylo, že všechny kategorie měly dívčí i chlapecké zastoupení. Dohromady na přeborech startovalo v tento den 32 dětí.


Kategorie U13 - dívky


Holek v této kategorii se sešlo celkem pět. Nejlépe se dařilo Gabriele Fronové z TJ Sokol Děhylov, která svým soupeřkám nedala žádnou šanci a bez ztráty setu si došla pro titul okresní přebornice. Hned za ní se umístila Kateřina Kalvarová z KST Darkovice. Bronzovou medaili si svými výkony vybojovala Viktorie Šírová z TJ Sokol Děhylov.
Jelikož bylo holek pouze pět, tak se čtyřhry v této kategorii nekonaly. Holky si však zkusily zahrát se svými staršími kolegyněmi v kategorii U17.


Kategorie U13 - chlapci


Celkem 10 chlapců bojovalo ve dvou pětičlenných skupinách o co nejlepší nasazení do vyřazovacího pavouka. Své skupiny vyhrály Daniel Drozd (FIT Sports Club) a Tomáš Gregořica (TJ Sokol Vávrovice). Oba kluci nakonec naplnili předpoklad a potkali se spolu ve finále. V tom byl nakonec úspěšnější Daniel Drozd a po včerejším titulu přeborníka v kategorii U11 si připisuje vítězství i ve vyšší kategorii. Bronz si vybojoval Tadeáš Sedláček z FIT Sport Clubu.
Kluci kategorie U13 si to mezi sebou rozdali i ve čtyřhrách. Nejlepší pár utvořili Daniel Drozd a Tadeáš Sedláček, kteří vyhráli všechny své zápasy 3:0 a získaly tak titul přeborníků ve čtyřhře. Druhé místo místo putuje do Vávrovic a to konkrétně zásluhou Tomáše Gregořici a Robina Kocura. Třetí místo vybojovali hráči Darkovic Benno Reiský a Daniel Wertych.

Kategorie U17 - dívky


Stejně jako v kategorii U13, tak i v této kategorii nastoupilo 5 dívek. Ty bojovaly formátem každá s každou o konečné umístění. Hned první zápas ve skupině nabídl reprízu včerejšího finále a opět se mezi sebou utkaly Michaela Fenková (TJ Sokol Děhylov) a Hana Müllerová (KST Slezan Opava). V bitvě byla i tentokrát úspěšnější hráčka Opavy a jelikož zůstala po zbytek dne neporažena, odváží si titul v kategorii U17 dívky. Na Míšu pak zbylo opět pouze druhé místo. Stejné zůstalo i místo třetí, které patří Elišce Jarošové z KST Darkovice.
Jak už bylo zmíněno dříve, k holkám se do soutěže čtyřher přidaly i jejich mladší kolegyně. Holky však žádné překvapení nepřipustily a mladším kolegyním nedaly šanci. Z titulu se pak stejně jako včera radovala dvojice Hana Müllerová a Eliška Jarošová. Na druhém místě skončila dvojice z KST Darkovice, Kateřina Reiská a Alžběta Hranitzká, které na třetí místo odsunuly dvojici Michaela Fenková a Gabriela Fronová.

Kategorie U17 - chlapci


Nejpočetněji zastoupenou a rozhodně nejatraktivnější kategorií, byla kategorie U17 chlapců. Nastoupilo do ní celkem 12 chlapců a hned tři z nich již mají zkušenosti z mužských krajských soutěží. Asi nejhezčího zápasu za celý víkend jsme se dočkali v semifinále, kdy na sebe narazili nasazená dvojka Jakub Gasman (TJ Sokol Děhylov) a nasazená trojka Tadeáš Slivka (TJ SK Kravaře). V tomto dlouhém a vypjatém zápase, plném krásných výměn byl nakonec úspěšnější Jakub, jež v utkání zvítězil 3:2. V druhém semifinále proti sobě nastoupili Bartoloměj Jonáš (KST Darkovice) a Šimon Graca (KST Slezena Opava). Utkání jasně vyznělo pro domácího hráče. Další napínavý souboj přeneslo utkání o třetí místo, ve kterém sice Šimon vedl 2:0 na sety, ale Tadeáši se podařilo zápas otočit a z Darkovic si odváží bronz. Finále pak žádné drama nepřineslo. Bartoloměj Jonáš si lehce poradil s Jakubem Gasmanem a odváží si tak titul přeborníka okresu Opava.
Svou kvalitu si nesla i soutěž čtyřher. Bronz si z této soutěže odváží kravařská dvojice Jan Peterek a Tadeáš Slivka. Finále nabídlo zajímavou podívanou, ve které byla nakonec úspěšnější dvojice Jakub Gasman a Tomáš Černín (TJ Sokol Vávrovice). Poraženými finalisty byla dvojice Bartoloměj Jonáš a Ondřej Halfar (KST Darkovice).

Přejeme všem hráčů spoustu štěstí ve zbytku sezóny!

 

Kompletní výsledky z druhého dne přeborů naleznete na tomto odkazu:


156 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page