top of page
  • Obrázek autoraRadek Mohelník

Výsledky okresních přeborů mládeže 2021/2022 - Kategorie U11, U15, U19

Když se konaly okresní přebory naposledy, hráči se museli utkat pouze v omezeném počtu na základě předchozích nominací. Letošní přebory se však už konečně konaly bez jakýchkoli omezení. To že padla všechna omezení bylo znát i na účasti. Zatímco okresních bodovacích turnajů (OBTM) se účastnilo kolem 25 dětí, účast na přeborech atakovala hranici 40 účastníků. Pro letošní po-covidovou sezónu byly přetvořeny kategorie a namísto klasických rozdělení na nejmladší, mladší, starší žáky a dorostence, se letos soutěžilo v kategoriích U11,U13,U15,U17 a U19. Sobotní část přeborů vyplňovaly kategorie U11,U15 a u 19.


Kategorie U11 - dívky


V této kategorii se zúčastnily pouze 3 holky. I přes to, že pro vypsání kategorie bývá zpravidla zapotřebí minimálně 4 účastníků, tak pro tuhle kategorii byla udělena výjimka a holky si zahrály mezi sebou o celkové umístění. Nejlépe si vedla Katka Kalvarová (KST Darkovice), která obě své soupeřky s přehledem porazila a stala se tak vítězkou této kategorie. Na druhém místě se umístila Marisa Exnerová (TJ Sokol Děhylov) a třetí skončila Anička Kalvarová (KST Darkovice). Čtyřhry se pro tuto kategorii nehrály, holky měly umožněno startovat v kategorii U15.Kategorie U11 - chlapci


Daleko větší účast měli v této věkové kategorii chlapci. Těch se zúčastnilo celkem šest. Kluci se mezi sebou utkali formátem každý s každým a odehráli tak celkem 5 utkání. V této kategorii startoval nejmladší účastník přeborů, kterému je teprve 7 let (Josef Kalvar, KST Darkovice). Nejlépe ze všech se vedlo Danielu Binarovi z Fit Sports Club z Hradce nad Moravicí. Na druhém místě skončil Martin Vojevoda, který přiveze cenný kov do nedalekých Bobrovníků. Třetí místo pak vybojoval Jonáš Kalvar z KST Darkovice. Ani v této kategorii se nehrála čtyřhra, někteří kluci však nastoupili v kategorii U15.
Kategorie U15 - dívky


Na rozdíl od kategorie U11, bylo v této kategorii dívek dostatek a holky se tak mezi sebou mohly utkat skupinkovým způsobem. Ve skupinách se bojovalo o co nejlepší nasazení do play-off pavouka. Následná semifinálová utkání pak přinesla asi ty nejvyrovnanější souboje celý okresních přeborů. Do finále se probojovala Hanka Müllerová (KST Slezan Opava) a Michaela Fenková (TJ Sokol Děhylov). Úspěšnější byla nakonec Hanka, které se podařilo odvrátit mečbol prasetem, Míša tak při velké smůle brala nakonec pouze stříbro.

V bojí o třetí místo se utkala Eliška Jarošová (KST Darkovice) a Kateřina Fajkusová (TJ Sokol Děhylov). Poslední zbývající medaili se podařilo ukořistit domácí hráčce. Celkově se této kategorie zúčastnilo 7 dívek.Hráčky kategorie U15, doplněné Katkou Kalvarovou se zúčastnily i soutěže čtyřher, ve které se představily celkem 4 dvojice. Z vítězství se radoval pár sestavený ze dvou oddílů a to konkrétně Hanka Müllerová a Eliška Jarošová. Tyto dvě holky ve své skupince porazily všechny ostatní dvojice poměrem 3:0. Na druhém místě se po boji umístily holky z TJ Sokol Děhylov - Míša Fenková a Katka Fajkusová. Bronzovou příčku pak braly hráčky KST Darkovice - Kateřina Reiská a Alžběta Hranitzká.Kategorie U15 - chlapci


Vůbec nejpočetnější zastoupení na přeborech měla tato kategorie. Zúčastnilo se jí celkem 14 chlapců. Největším favoritem byl Jakub Gasman (TJ Sokol Děhylov), který se však na postup musel nadřít už ve čtvrtfinále, kdy otáčel zápas z 0:2 na 3:2, proti Danielu Drozdovi z Fit Sports Clubu. Kuba nakonec celou kategorii vyhrál, když si ve finále poradil s Ondrou Halfarem z Darkovic. V souboji o třetí místo se utkali Šimon Graca z KST Slezan Opava a Filip Kalvar z KST Darkovice. Úspěšnější byl první jmenovaný. Kategorie se hrála nejprve skupinkovým systémem, kdy hráči bojovali o umístění do následného vyřazovacího pavouka.
Poměrně jasnou záležitostí pak byla soutěž čtyřher. V ní se spojili později dva nejlépe umístění hráči a bez problémů si dopinkali pro vítězství Kuba Gasman spolu s Ondrou Halfarem. Ve finále jim to však nedala zadarmo dvojice Šimon Graca, Lukáš Gregořica. Tato opavsko-vávrovická dvojice prohrála své finálové utkání 3:2. Třetí místo si vybojovali hráči Fit Sports Clubu Daniel Drozd a David Večerka.
Kategorie U19 - chlapci


Do této královské kategorie se přihlásilo celkem 8 hráčů. K vidění byly ty nejhezčí výměny z celých přeborů a hráči jasně ukazovali, že již mají na to, aby vyhrávali zápasy v mužských soutěžích. Všechny zápasy byly vyrovnané a především skupiny přinesly pár zajímavých a rozhodně nečekaných výsledků. Ve skupinách se opět bojovalo o co nejlepší umístění do play-off. V tom si nejlépe vedl Bartoloměj Jonáš (KST Darkovice), který si suverénně dokráčel pro vítězství. Ve finále se utkal s Patrikem Černým ze Slezanu Opava.
V souboji o třetí místo, který přinesl také pěknou podívanou, byl úspěšnější Marek Blejchař (KST Darkovice). Ten si dokázal poradit s Davidem Černým z KST Slezan Opava.
Velice napínavé bitvy přinesla i soutěž čtyřher. Tipovat si vítěze od samého začátku bylo velmi těžké. Všechny dvojice byly vyrovnané a ve výsledku rozhodoval jeden jediný faktor, a tím byla sehranost. Díky ní, se možná trochu překvapivě podařilo zvítězit dvojčatům Černým, kteří sice ve skupině získali stejný počet bodů, jako dvojice Jonáš, Blejchař, ale v konečném součtu rozhodoval jejich vzájemný zápas, který měla opavská dvojice lepší. Stejná situace nastala i při rozhodování o tom, kdo nakonec skončí třetí. Vzájemný zápas tentokrát hrál ve prospěch dvojice Adam Šablatura a Petr Libscher (oba TJ Sokol Děhylov), kteří uspěli na úkor dvojice Petr Matýsek a Tomáš Černín (oba TJ Sokol Vávrovice).


 

Kompletní výsledky okresních přeborů mládeže v kategoriích U11, U15 a U19, naleznete na tomto odkazu:
177 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Výsledky 1. OBTM 2022/2023

První okresní bodovací turnaj mládeže nové sezóny přinesl oproti minulé sezóně zvýšenou účast. Turnaje se zúčastnilo 38 dětí ze 7 oddílů. Hráči byli rozdělení do 6 divizí. Vítězkou divize A se stala H

Comments


bottom of page